ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7314345
*
nr 731 4345
MIXED MEDIA (F)
Bill Olson, musikstund, subject size: 33x28, signed,
Bill Olson, musikstund, motivets mått: 33x28, signerad
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday December 12 2011
at 19:06:17
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/12 13:39:23
1
100 kr
9/12 14:24:44
2
150 kr
9/12 23:08:53
3
200 kr
10/12 21:48:15
4
300 kr
11/12 19:13:40
5
500 kr
11/12 21:23:44
4
500 kr
11/12 21:24:15
4
650 kr
11/12 21:52:43
5
700 kr
12/12 17:14:04
6
750 kr
12/12 17:16:17
4
800 kr
12/12 17:29:27
7
1.200 kr
12/12 17:31:30
4
900 kr
12/12 17:31:48
4
1.100 kr
12/12 17:32:04
4
Vinnande bud
12/12 17:44:13
7
1.500 kr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bill olson blandteknik musikstund vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
MIXED MEDIA (F)
nr 731 4345
MIXED MEDIA (F)
Bill Olson, musikstund, subject size: 33x28, signed,
Bill Olson, musikstund, motivets mått: 33x28, signerad
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 600 |
| Sold: | SEK 1500 |
| Auction date: |
Monday December 12 2011 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 7/12 13:39:23 | 1 | 100 kr |
| 9/12 14:24:44 | 2 | 150 kr |
| 9/12 23:08:53 | 3 | 200 kr |
| 10/12 21:48:15 | 4 | 300 kr |
| 11/12 19:13:40 | 5 | 500 kr |
| 11/12 21:23:44 | 4 | 500 kr |
| 11/12 21:24:15 | 4 | 650 kr |
| 11/12 21:52:43 | 5 | 700 kr |
| 12/12 17:14:04 | 6 | 750 kr |
| 12/12 17:16:17 | 4 | 800 kr |
| 12/12 17:29:27 | 7 | 1.200 kr |
| 12/12 17:31:30 | 4 | 900 kr |
| 12/12 17:31:48 | 4 | 1.100 kr |
| 12/12 17:32:04 | 4 | Vinnande bud |
| 12/12 17:44:13 | 7 | 1.500 kr |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bill olson blandteknik musikstund vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



