KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14314228
nr 1431 4228
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Porträtt. Signerad, blandteknik, maj, 1927,47x38, yttermått inklusive ram: 54x44
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 15 november 2021
kl 20:11:41
10/11 12:29:50
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt
Majolika