KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13272460
nr 1327 2460
Ã…ke Plantin
(1898-1987), Sverige
Blandteknik, Sydländsktmotiv. Signerad. Motivet: 27x34cm
Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 18 maj 2020
kl 19:01:40
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Ã…ke Plantin
Läs mer om Ã…ke Plantin