ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12376666
*
nr 1237 6666
Spegel
valnöt, 195x90 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2019
kl 20:24:13
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37
-
3121 Spegel
+ konsolbord, Rokokostil. Höjd: 195+ 56
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24
-
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:08
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:28
-
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57
*
Spegel
nr 1237 6666
Spegel
valnöt, 195x90 cm
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2019 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37 -
3121 Spegel
+ konsolbord, Rokokostil. Höjd: 195+ 56
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24 -
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:08 -
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:28 -
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57