ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8258084
*
nr 825 8084
Spegel
1800-tal, björkrot, ljusarm, 49x42
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2013
kl 20:54:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 20:29:48
1
150 kr
5/5 08:14:32
2
150 kr
5/5 08:16:05
2
250 kr
5/5 21:40:27
3
300 kr
6/5 20:38:51
4
400 kr
6/5 20:48:26
5
400 kr
6/5 20:49:16
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkrot ljusarm spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 825 8084
Spegel
1800-tal, björkrot, ljusarm, 49x42
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/5 20:29:48 | 1 | 150 kr |
| 5/5 08:14:32 | 2 | 150 kr |
| 5/5 08:16:05 | 2 | 250 kr |
| 5/5 21:40:27 | 3 | 300 kr |
| 6/5 20:38:51 | 4 | 400 kr |
| 6/5 20:48:26 | 5 | 400 kr |
| 6/5 20:49:16 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkrot ljusarm spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



