ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5624187
*
nr 562 4187
Spegel
Sengustaviansk , höjd: 103, 2-delat glas
Kondition: senare medaljong
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2009
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 21:23:28
1
Vinnande bud
22/1 21:34:30
1
justering av budtak
22/1 21:35:08
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: senare medaljong
nr 562 4187
Spegel
Sengustaviansk , höjd: 103, 2-delat glas
Kondition: senare medaljong
Utrop: | 8.000 kr |
---|---|
Såld: | 6.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 21:23:28 | 1 | Vinnande bud |
22/1 21:34:30 | 1 | justering av budtak |
22/1 21:35:08 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53