ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5431106
*
nr 543 1106
Spegel
Rokokostil, höjd: 85
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 september 2008
kl 17:05:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 20:33:25
1
1.000 kr
28/9 13:18:11
2
800 kr
28/9 13:20:02
2
900 kr
28/9 13:21:44
2
1.000 kr
28/9 13:22:57
2
1.100 kr
28/9 14:18:15
1
1.500 kr
29/9 16:59:42
3
1.500 kr
29/9 17:00:11
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 543 1106
Spegel
Rokokostil, höjd: 85
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 20:33:25 | 1 | 1.000 kr |
28/9 13:18:11 | 2 | 800 kr |
28/9 13:20:02 | 2 | 900 kr |
28/9 13:21:44 | 2 | 1.000 kr |
28/9 13:22:57 | 2 | 1.100 kr |
28/9 14:18:15 | 1 | 1.500 kr |
29/9 16:59:42 | 3 | 1.500 kr |
29/9 17:00:11 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57