Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 9872775



*

nr 987 2775


Spegel

Rokokostil, höjd: 80 cm


Kondition: skadad

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 oktober 2015
kl 19:59:46


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/10 22:16:53 1      200 kr
16/10 11:57:21 2      150 kr
16/10 11:57:21 1      200 kr (Budbetjänt)
16/10 18:30:24 1      450 kr
17/10 21:19:28 3      400 kr
17/10 21:19:28 1      450 kr (Budbetjänt)
17/10 21:19:44 3      600 kr
18/10 15:12:02 4      600 kr
18/10 15:12:02 3      600 kr (Budbetjänt)
18/10 15:12:58 4      700 kr
18/10 22:04:39 5      1.000 kr
18/10 23:25:47 1      900 kr
18/10 23:25:47 5      1.000 kr (Budbetjänt)
18/10 23:26:44 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    Förgylld, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr