ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6285216
*
nr 628 5216
Spegel
Oval, 80x100
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2010
kl 18:32:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 18:46:48
1
500 kr
7/3 18:38:23
2
350 kr
7/3 18:38:37
2
450 kr
7/3 18:38:48
2
550 kr
7/3 19:24:48
3
650 kr
7/3 19:27:26
2
650 kr
7/3 19:28:31
2
850 kr
7/3 19:35:21
4
750 kr
7/3 21:21:31
1
850 kr
7/3 21:23:13
1
900 kr
8/3 11:28:27
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 628 5216
Spegel
Oval, 80x100
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/3 18:46:48 | 1 | 500 kr |
| 7/3 18:38:23 | 2 | 350 kr |
| 7/3 18:38:37 | 2 | 450 kr |
| 7/3 18:38:48 | 2 | 550 kr |
| 7/3 19:24:48 | 3 | 650 kr |
| 7/3 19:27:26 | 2 | 650 kr |
| 7/3 19:28:31 | 2 | 850 kr |
| 7/3 19:35:21 | 4 | 750 kr |
| 7/3 21:21:31 | 1 | 850 kr |
| 7/3 21:23:13 | 1 | 900 kr |
| 8/3 11:28:27 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



