MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 13463012

nr 1346 3012

MIRROR

neo-Gothic, 19th century, mahogany, 100x44, part missing.

Nygotik, 1800-tal, med oljemålning, mahogny, 100x44 cm

Condition: del saknas

2000

SEK 1600

Monday September 7 2020
at 18:31:13

2/9 19:56:21 1      1.500 kr
6/9 18:41:10 2      Vinnande bud

Nygotiken
Vid ca 1820-40-talet. Inspirationen kom från England.