![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15343107
*
nr 1534 3107
Spegel
Mässingsram, 90x80 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 april 2023
kl 20:52:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 18:12:38
1
Vinnande bud
16/4 21:30:49
2
200 kr
16/4 21:30:49
1
250 kr (Budbetjänt)
16/4 21:31:13
2
300 kr
16/4 21:31:13
1
350 kr (Budbetjänt)
16/4 21:31:37
2
400 kr
16/4 21:31:37
1
(budbetjänt)
17/4 19:12:14
1
justering av budtak
17/4 19:59:19
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:49
-
7175 Spegel
diameter: 36 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:17
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:59
-
7174 Spegel
Rotting, 45x54 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:25
-
7197 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1534 3107
Spegel
Mässingsram, 90x80 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 18:12:38 | 1 | Vinnande bud |
16/4 21:30:49 | 2 | 200 kr |
16/4 21:30:49 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
16/4 21:31:13 | 2 | 300 kr |
16/4 21:31:13 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/4 21:31:37 | 2 | 400 kr |
16/4 21:31:37 | 1 | (budbetjänt) |
17/4 19:12:14 | 1 | justering av budtak |
17/4 19:59:19 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:49 -
7175 Spegel
diameter: 36 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:17 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:59 -
7174 Spegel
Rotting, 45x54 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:25 -
7197 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:58