![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15343110
*
nr 1534 3110
Spegel
Mässingsram, 170x75 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 april 2023
kl 18:27:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 22:16:53
1
100 kr
17/4 18:14:11
2
600 kr
17/4 18:16:10
3
1.300 kr
17/4 18:16:18
3
1.300 kr
17/4 18:20:52
2
800 kr
17/4 18:20:52
3
900 kr (Budbetjänt)
17/4 18:21:17
2
1.100 kr
17/4 18:21:17
3
1.200 kr (Budbetjänt)
17/4 18:21:54
2
1.300 kr
17/4 18:21:54
3
1.300 kr (Budbetjänt)
17/4 18:22:22
2
1.400 kr
17/4 18:22:54
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:49
-
7175 Spegel
diameter: 36 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:17
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:59
-
7174 Spegel
Rotting, 45x54 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:25
-
7197 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1534 3110
Spegel
Mässingsram, 170x75 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 22:16:53 | 1 | 100 kr |
17/4 18:14:11 | 2 | 600 kr |
17/4 18:16:10 | 3 | 1.300 kr |
17/4 18:16:18 | 3 | 1.300 kr |
17/4 18:20:52 | 2 | 800 kr |
17/4 18:20:52 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
17/4 18:21:17 | 2 | 1.100 kr |
17/4 18:21:17 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
17/4 18:21:54 | 2 | 1.300 kr |
17/4 18:21:54 | 3 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
17/4 18:22:22 | 2 | 1.400 kr |
17/4 18:22:54 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:49 -
7175 Spegel
diameter: 36 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:17 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:59 -
7174 Spegel
Rotting, 45x54 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:25 -
7197 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:58