ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6878384
*
nr 687 8384
Spegel
nutida, höjd: 49
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 17:34:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 21:07:45
1
200 kr
21/3 09:56:00
2
150 kr
21/3 09:56:23
2
300 kr
21/3 16:17:46
3
300 kr
21/3 16:24:10
4
400 kr
21/3 17:29:11
5
400 kr
21/3 17:29:44
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 687 8384
Spegel
nutida, höjd: 49
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/3 21:07:45 | 1 | 200 kr |
| 21/3 09:56:00 | 2 | 150 kr |
| 21/3 09:56:23 | 2 | 300 kr |
| 21/3 16:17:46 | 3 | 300 kr |
| 21/3 16:24:10 | 4 | 400 kr |
| 21/3 17:29:11 | 5 | 400 kr |
| 21/3 17:29:44 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



