ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4878600
*
nr 487 8600
Spegel
Barock, höjd: 82
Utrop:
7.000 kr
Såld:
8.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 21:55:04
1
Vinnande bud
23/9 22:17:20
1
justering av budtak
24/9 14:17:46
2
6.500 kr
24/9 14:18:16
2
7.000 kr
24/9 14:18:48
2
8.000 kr
24/9 14:19:24
2
8.200 kr
24/9 15:13:09
1
justering av budtak
- Läs mer...
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 487 8600
Spegel
Barock, höjd: 82
| Utrop: | 7.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 8.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/9 21:55:04 | 1 | Vinnande bud |
| 23/9 22:17:20 | 1 | justering av budtak |
| 24/9 14:17:46 | 2 | 6.500 kr |
| 24/9 14:18:16 | 2 | 7.000 kr |
| 24/9 14:18:48 | 2 | 8.000 kr |
| 24/9 14:19:24 | 2 | 8.200 kr |
| 24/9 15:13:09 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



