![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13846219
*
nr 1384 6219
Spegel
Art Déco, 106x40 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 mars 2021
kl 19:16:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 13:20:22
1
700 kr
11/3 20:49:52
2
800 kr
12/3 23:03:21
3
900 kr
13/3 21:01:30
4
1.800 kr
15/3 15:28:51
5
1.600 kr
15/3 15:28:51
4
1.700 kr (Budbetjänt)
15/3 15:29:14
5
2.200 kr
15/3 17:44:40
6
2.200 kr
15/3 17:44:40
5
2.200 kr (Budbetjänt)
15/3 19:10:17
5
Vinnande bud
15/3 19:11:18
1
2.400 kr
15/3 19:11:18
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art déco spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1384 6219
Spegel
Art Déco, 106x40 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 13:20:22 | 1 | 700 kr |
11/3 20:49:52 | 2 | 800 kr |
12/3 23:03:21 | 3 | 900 kr |
13/3 21:01:30 | 4 | 1.800 kr |
15/3 15:28:51 | 5 | 1.600 kr |
15/3 15:28:51 | 4 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
15/3 15:29:14 | 5 | 2.200 kr |
15/3 17:44:40 | 6 | 2.200 kr |
15/3 17:44:40 | 5 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
15/3 19:10:17 | 5 | Vinnande bud |
15/3 19:11:18 | 1 | 2.400 kr |
15/3 19:11:18 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art déco spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23