ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12871024
*
nr 1287 1024
Spegel
1850/60-tal. Höjd: 85x66cm
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2019
kl 19:25:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 14:54:28
1
Vinnande bud
5/11 16:29:12
2
400 kr
5/11 16:29:12
1
450 kr (Budbetjänt)
5/11 16:31:04
2
500 kr
5/11 16:31:04
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1287 1024
Spegel
1850/60-tal. Höjd: 85x66cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 14:54:28 | 1 | Vinnande bud |
5/11 16:29:12 | 2 | 400 kr |
5/11 16:29:12 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
5/11 16:31:04 | 2 | 500 kr |
5/11 16:31:04 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57