![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografier 7451111
*
nr 745 1111
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Litografier, 2 st, Göran Hahne (f. 1943), landskap, motivets mått: 36x25
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 18:54:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 17:27:58
1
100 kr
5/3 13:55:09
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:08
*
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
nr 745 1111
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Litografier, 2 st, Göran Hahne (f. 1943), landskap, motivets mått: 36x25
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 17:27:58 | 1 | 100 kr |
5/3 13:55:09 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1943.Läs mer om Göran Hahne
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:08