ART / Lithographs / Litographs in colors 17422093
nr 1742 2093
Birgitta Watz
(f. 1937), Sverige
3 pcs, Birgitta Watz (b. 1937), Sweden. Signed, Numrerade Ea & Hc, daterade 1998-2001, oramade lösa blad, "Jordgubbskompott & Rosmarinblomman" + elephants. Litograph in colors. Sheet: 32x47 - 35x59,
LITOGRAPHS IN COLORS, 3 st, Signerade, Numrerade Ea & Hc, daterade 1998-2001, oramade lösa blad, "Jordgubbskompott & Rosmarinblomman" + elefanter. Färglitografi. Bladets mått: 32x47 - 35x59 cm
Birgitta Watz, Swedish ceramist born 1937.
700
SEK 300
Monday November 24 2025
at 18:25:25
23/11 15:14:48