KONST / Litografier / Färglitografier 13978079
*
nr 1397 8079
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Färglitografier, 5 + 5 st (dubletter), Jonny Forsström (f. 1944), Sverige. "Family Life", Mapp. Signerad, numrerad 90&91/250, oramade lösa blad. Bladets mått: 65x50 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 20:56:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 12:15:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubletter färglitografier jonny forsström litografier mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38
*
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
Läs mer om Jonny Forsström
nr 1397 8079
Jonny Forsström
(1944-2017), Sverige
Färglitografier, 5 + 5 st (dubletter), Jonny Forsström (f. 1944), Sverige. "Family Life", Mapp. Signerad, numrerad 90&91/250, oramade lösa blad. Bladets mått: 65x50 cm
Jonny Forsström, svensk målare och skulptör född 1944 på Öland, död 2017.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/5 12:15:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jonny Forsström
Jonny Forsström, svensk mÃ¥lare och skulptör född 1944 pÃ¥ Öland, död 2017.Läs mer om Jonny Forsström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubletter färglitografier jonny forsström litografier mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38



