KONST / Litografier / Litografi 15649494
*
nr 1564 9494
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 146/290 78, daterad mm: 21x24cm, yttermått inklusive ram: 52x42cm
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2023
kl 19:41:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 10:34:41
1
100 kr
14/9 20:33:36
2
150 kr
14/9 22:31:04
3
200 kr
18/9 17:36:16
4
Vinnande bud
18/9 17:52:42
2
300 kr
18/9 17:52:42
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs mer om Ulf Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: daterad mm: 21x24cm grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ulf Wahlberg
nr 1564 9494
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 146/290 78, daterad mm: 21x24cm, yttermått inklusive ram: 52x42cm
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 10:34:41 | 1 | 100 kr |
| 14/9 20:33:36 | 2 | 150 kr |
| 14/9 22:31:04 | 3 | 200 kr |
| 18/9 17:36:16 | 4 | Vinnande bud |
| 18/9 17:52:42 | 2 | 300 kr |
| 18/9 17:52:42 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1938.Läs mer om Ulf Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: daterad mm: 21x24cm grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



