KONST / Litografier / Litografi 9212004
nr 921 2004
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Litografi, Pablo Picasso (1881-1973), "Les Deux Modèles nus", 18 mars 1954, signerad 20/50. Bladets mått: 65x50 jfr. Bloch 762
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Utrop:
50.000 kr
Såld:
40.000 kr
måndag 27 oktober 2014
kl 20:58:37
25/10 16:36:49
- Klassiska
27 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pablo Picasso
Läs mer om Pablo Picasso