KONST / Litografier / Litografi 17409016
nr 1740 9016
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Litografi, Kvinnofigur. Signerad, numrerad 288/310. Bildmått: 63x48 cm, yttermått inklusive ram: 81x65 cm
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 november 2025
kl 20:47:40
17/11 15:59:49
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin