KONST / Litografier / Litografi 7451076
*
nr 745 1076
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Litografi, Lennart Glemme (f. 1927), 110/260, signerad-72, motivets mått: 33x46
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 19:49:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 16:10:58
1
100 kr
29/2 10:07:09
2
200 kr
1/3 13:42:11
1
200 kr
1/3 13:42:31
1
250 kr
5/3 16:37:09
3
400 kr
5/3 17:29:43
1
400 kr
5/3 17:30:11
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lennart glemme litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 745 1076
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Litografi, Lennart Glemme (f. 1927), 110/260, signerad-72, motivets mått: 33x46
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/2 16:10:58 | 1 | 100 kr |
| 29/2 10:07:09 | 2 | 200 kr |
| 1/3 13:42:11 | 1 | 200 kr |
| 1/3 13:42:31 | 1 | 250 kr |
| 5/3 16:37:09 | 3 | 400 kr |
| 5/3 17:29:43 | 1 | 400 kr |
| 5/3 17:30:11 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lennart glemme litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



