KONST / Litografier / Litografi 8293048
nr 829 3048
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), signerad, 126/310, motivets mått: 30x80
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 27 maj 2013
kl 18:55:03
150 kr
150 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman