KONST / Litografier / Litografi 13038373
*
nr 1303 8373
Larry Rivers
(1923-2002), USA
Litografi, Signerad, numrerad 16/19, état II 1961, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:34:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 19:22:47
1
1.000 kr
27/1 19:25:43
2
1.800 kr
27/1 19:25:56
2
1.800 kr
27/1 19:26:55
1
1.400 kr
27/1 19:26:55
2
1.500 kr (Budbetjänt)
27/1 19:28:21
1
1.700 kr
27/1 19:28:21
2
1.800 kr (Budbetjänt)
27/1 19:29:58
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik larry rivers litografi litografier oramat löst blad usa
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Larry Rivers
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Läs om budbetjänten
nr 1303 8373
Larry Rivers
(1923-2002), USA
Litografi, Signerad, numrerad 16/19, état II 1961, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/1 19:22:47 | 1 | 1.000 kr |
| 27/1 19:25:43 | 2 | 1.800 kr |
| 27/1 19:25:56 | 2 | 1.800 kr |
| 27/1 19:26:55 | 1 | 1.400 kr |
| 27/1 19:26:55 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 27/1 19:28:21 | 1 | 1.700 kr |
| 27/1 19:28:21 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 27/1 19:29:58 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik larry rivers litografi litografier oramat löst blad usa
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



