KONST / Litografier / Litografi 15054517

nr 1505 4517

Karl Nordström

(1855-1923), Sverige

Litografi, Ej signerad. Bildmått: 11x20 cm, yttermått inklusive ram: 32x40 cm

Karl Nordström, svensk målare född på Tjörn 1855, död 1923.

Utrop:

500 kr

måndag 28 november 2022
kl 20:05:49

Karl Nordström

Läs mer om Karl Nordström