KONST / Litografier / Färglitografi 16569140
nr 1656 9140
Ursula Krause-Oehme
(f. 1932), Sverige
Stilleben. Signerad, numrerad pt. Färglitografi, bildmått: 42x53 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 november 2024
kl 20:48:24
10/11 16:18:10
Ursula Krause-Oehme
Läs mer om Ursula Krause-Oehme