KONST / Litografier / Färglitografi 11543300
*
nr 1154 3300
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Skrotbilar, 1994, signerad och numrerad 36/360, motivet: 27x37
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 18:50:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 22:25:49
1
500 kr
6/1 18:20:25
2
700 kr
8/1 14:55:38
1
700 kr
8/1 14:55:38
2
700 kr (Budbetjänt)
8/1 14:55:59
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs mer om Ulf Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skrotbilar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49
*
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ulf Wahlberg
nr 1154 3300
Ulf Wahlberg
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Skrotbilar, 1994, signerad och numrerad 36/360, motivet: 27x37
Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/1 22:25:49 | 1 | 500 kr |
| 6/1 18:20:25 | 2 | 700 kr |
| 8/1 14:55:38 | 1 | 700 kr |
| 8/1 14:55:38 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 8/1 14:55:59 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulf Wahlberg
Ulf Wahlberg, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1938.Läs mer om Ulf Wahlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skrotbilar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf wahlberg
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49



