![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 8791136
*
nr 879 1136
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi , Sven Jonson (1902-1981), 369/390, återkomsten, motivet: 53x73
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 18:11:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 22:51:57
1
1.500 kr
2/3 20:56:57
2
1.500 kr
2/3 20:59:18
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven jonson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige återkomsten
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Sven Jonson
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
nr 879 1136
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi , Sven Jonson (1902-1981), 369/390, återkomsten, motivet: 53x73
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 22:51:57 | 1 | 1.500 kr |
2/3 20:56:57 | 2 | 1.500 kr |
2/3 20:59:18 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven jonson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige återkomsten
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10