KONST / Litografier / Färglitografi 17412075
nr 1741 2075
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Signerad, numrerad 91/440, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 november 2025
kl 19:14:49
15/11 16:55:57
17 nov
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon