KONST / Litografier / Färglitografi 8794470
nr 879 4470
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), 41/360, signerad, motivet: 45x35
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 mars 2014
kl 18:22:55
3/3 18:17:56
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner