![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 7451300
*
nr 745 1300
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), kvinna, 177/260, signerad, motivets mått: 51x31
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 17:38:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/2 16:58:00
1
300 kr
1/3 17:33:07
2
500 kr
5/3 17:30:01
3
400 kr
5/3 17:30:31
3
500 kr
5/3 17:31:10
3
Vinnande bud
5/3 17:33:22
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
nr 745 1300
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), kvinna, 177/260, signerad, motivets mått: 51x31
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/2 16:58:00 | 1 | 300 kr |
1/3 17:33:07 | 2 | 500 kr |
5/3 17:30:01 | 3 | 400 kr |
5/3 17:30:31 | 3 | 500 kr |
5/3 17:31:10 | 3 | Vinnande bud |
5/3 17:33:22 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk mÃ¥lare och scenograf.Läs mer om Stellan Mörner
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12