KONST / Litografier / Färglitografi 16428009
nr 1642 8009
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 191/310. Färglitografi, bildmått: 34x52 cm, yttermått inklusive ram: 51x69 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2024
kl 18:47:36
16/9 07:45:30
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren