KONST / Litografier / Färglitografi 14897023
nr 1489 7023
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 261/310. Färglitografi, bildmått: 43x31cm, yttermått inklusive ram: 60x48cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 12 september 2022
kl 20:28:58
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren