KONST / Litografier / Färglitografi 13857106
nr 1385 7106
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Landskap. Signerad, numrerad 207/360. Motivet: 17x34, yttermått inklusive ram: 31x48 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:22:26
17/3 14:56:20
100 kr
22/3 19:17:26
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren