KONST / Litografier / Färglitografi 11586066
nr 1158 6066
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 25/300, af Chapman, motivet: 31x51
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 januari 2018
kl 20:43:38
29/1 20:03:59
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren