KONST / Litografier / Färglitografi 12612152
*
nr 1261 2152
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Färglitografi, Utställning. Signerad i tryckplåt, numrerad 81/200. Motivet: 23x28 cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2019
kl 19:46:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 21:05:33
1
300 kr
13/6 00:21:15
2
700 kr
16/6 15:16:06
3
1.500 kr
17/6 11:39:27
4
1.000 kr
17/6 11:39:27
3
1.100 kr (Budbetjänt)
17/6 18:02:17
4
1.400 kr
17/6 18:02:18
3
1.500 kr (Budbetjänt)
17/6 19:35:31
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Läs mer om Raoul Dufy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad raul dufy utställning
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Raoul Dufy
nr 1261 2152
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Färglitografi, Utställning. Signerad i tryckplåt, numrerad 81/200. Motivet: 23x28 cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/6 21:05:33 | 1 | 300 kr |
| 13/6 00:21:15 | 2 | 700 kr |
| 16/6 15:16:06 | 3 | 1.500 kr |
| 17/6 11:39:27 | 4 | 1.000 kr |
| 17/6 11:39:27 | 3 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 17/6 18:02:17 | 4 | 1.400 kr |
| 17/6 18:02:18 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 17/6 19:35:31 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.Läs mer om Raoul Dufy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad raul dufy utställning
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



