KONST / Litografier / Färglitografi 16164234
*
nr 1616 4234
Pontus Carle
(f. 1955), Sverige
Signerad, numrerad 33/48, daterad -01. Färglitografi. Bladets mått: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 78x61 cm
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:03:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 20:10:02
1
500 kr
28/4 20:33:42
2
500 kr
28/4 20:33:42
1
500 kr (Budbetjänt)
28/4 20:37:50
2
900 kr
29/4 17:55:25
3
700 kr
29/4 17:55:25
2
800 kr (Budbetjänt)
29/4 17:55:33
3
900 kr
29/4 17:55:33
2
900 kr (Budbetjänt)
29/4 17:55:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pontus carle svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Pontus Carle
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 1616 4234
Pontus Carle
(f. 1955), Sverige
Signerad, numrerad 33/48, daterad -01. Färglitografi. Bladets mått: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 78x61 cm
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/4 20:10:02 | 1 | 500 kr |
| 28/4 20:33:42 | 2 | 500 kr |
| 28/4 20:33:42 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 28/4 20:37:50 | 2 | 900 kr |
| 29/4 17:55:25 | 3 | 700 kr |
| 29/4 17:55:25 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 29/4 17:55:33 | 3 | 900 kr |
| 29/4 17:55:33 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 29/4 17:55:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pontus carle svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



