KONST / Litografier / Färglitografi 17412029
nr 1741 2029
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
"Utsikt från konstnärens ateljé i Gröndal". Signerad, numrerad 238/260, daterad -76. Färglitografi, bildmått: 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 71x60 cm
Kondition: fuktskador i kanterna
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 november 2025
kl 19:54:26
17/11 18:21:20
17 nov