KONST / Litografier / Färglitografi 13767221
nr 1376 7221
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), figurer. Signerad. Bladets mått: 41x57cm, yttermått inklusive ram: 56x76 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 1 februari 2021
kl 19:19:08
1.000 kr
1.100 kr
1.300 kr