KONST / Litografier / Färglitografi 16229033
nr 1622 9033
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Dona . Signerad, numrerad 144/300,1991. Färglitografi, bildmått: 33x31 cm, yttermått inklusive ram: 49x47 cm.
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 27 maj 2024
kl 20:28:04
Peder Duke
Läs mer om Peder Duke