KONST / Litografier / Färglitografi 10515111
*
nr 1051 5111
Färglitografi
2 st. Waxholmsbåtarna Blidösund och Östanå, signerade, 84 /85, motivet: 15x23 + 34x45
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 18:28:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 15:20:39
1
300 kr
20/8 12:43:46
2
Vinnande bud
22/8 09:02:09
1
400 kr
22/8 09:02:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Färglitografi
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 1051 5111
Färglitografi
2 st. Waxholmsbåtarna Blidösund och Östanå, signerade, 84 /85, motivet: 15x23 + 34x45
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/8 15:20:39 | 1 | 300 kr |
| 20/8 12:43:46 | 2 | Vinnande bud |
| 22/8 09:02:09 | 1 | 400 kr |
| 22/8 09:02:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



