KONST / Litografier / Färglitografi 15597287
nr 1559 7287
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Färglitografi, 2 st, Son, yttermått inklusive ram: 34x43 cm. Signerad
måndag 28 augusti 2023
kl 20:11:24
Robert Högfeldt
Läs mer om Robert Högfeldt
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.