KONST / Litografier / Färglitografi 8382031
nr 838 2031
Patrik Reuterswärd
(1886-1971), Sverige
Färglitografi, Patrik Reuterswärd (1886-1971), strand, signerad, 209/260, motivets mått: 38x46
Patrik Reuterswär-Knutson, svensk målare född i Växjö 1886, död 1971.
Utrop:
300 kr
måndag 5 augusti 2013
kl 20:50:07
Patrik Reuterswärd
Läs mer om Patrik Reuterswärd
Rörstrand