KONST / Litografier / Färglitografi 17275244
nr 1727 5244
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, numrerad 189/260. Färglitografi, bildmått: 54x378 cm, yttermått inklusive ram: 68x52 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 29 september 2025
kl 20:29:29
300 kr
350 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman