KONST / Litografier / Färglitografi 16751021
nr 1675 1021
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
"The summer evening", Paris 1968. Signerad, numrerad EA XX/XXV. Färglitografi, bildmått: 59x41 cm, yttermått inklusive ram: 85x63 cm
Utrop:
60.000 kr
Såld:
40.000 kr
måndag 27 januari 2025
kl 18:00:00
- Klassiska
27 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Marc Chagall
Läs mer om Marc Chagall