KONST / Litografier / Färglitografi 13371085

nr 1337 1085

Lotte Laserstein

(1898-1993), Sverige

Färglitografi, Lotte Laserstein (1898-1993), Signerad, numrerad 32/100. Motivet: 22x30 cm

Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 13 juli 2020
kl 20:58:26

Lotte Laserstein

Läs mer om Lotte Laserstein