KONST / Litografier / Färglitografi 8772284
nr 877 2284
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), A90/91, signerad, motivet: 29x741
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 februari 2014
kl 18:33:34
24/2 18:28:30
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman