KONST / Litografier / Färglitografi 14367411
*
nr 1436 7411
Kristian Krokfors
(f. 1952), Finland
"Pool". Signerad, numrerad 86/100, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 67x49, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
Kondition: skadad ram
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 18:41:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 23:24:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Kristian Krokfors
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Läs mer om Kristian Krokfors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konstnär finländska konstnärer färglitografi grafik kristian krokfors litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa nordisk
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Kristian Krokfors
Kondition: skadad ram
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Läs mer om Kristian Krokfors
nr 1436 7411
Kristian Krokfors
(f. 1952), Finland
"Pool". Signerad, numrerad 86/100, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 67x49, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
Kondition: skadad ram
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/12 23:24:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Kristian Krokfors
Kristian Krokfors, finländsk mÃ¥lare och grafiker född 1952.Läs mer om Kristian Krokfors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konstnär finländska konstnärer färglitografi grafik kristian krokfors litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa nordisk
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



