KONST / Litografier / Färglitografi 11574055
nr 1157 4055
Knut Gruva
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Stockholm. Signerad och numrerad 88/260, motivet: 37x48,1963
Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 januari 2018
kl 18:33:24
18/1 09:44:17
22 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm